ZŠ a MŠPostřekov

• Mlýnec 290

Vedení MŠ

• Ředitel: Mgr. Martin Oríšek
  • Zástupce ředitele pro MŠ:
  • Věra Čechová

• Telefonní číslo: 374 446 449
  • E-mail:  vera.cechova@zsms-postrekov.cz

Platby

• školné: 480 Kč
  • stravné: 54 Kč (do 6 let)
  • stravné: 58 Kč (nad 6 let)

Mateřská škola v Postřekově je odloučeným pracovištěm společného zařízení Základní škola a mateřská škola Postřekov.

Má velmi výhodnou polohu na okraji obce, odkud je jen krůček do přírody, kterou děti velmi rády pozorují. Školka je na kopečku, z jižní strany má celou vesnici jako na dlani, ze severní strany je jen krok do polí, luk a lesů. Děti si samy všímají změn a krás, které se nabízejí každý den. Milují pozorovat, jak holé větve stromů ožívají čerstvou zelení, která jednoho dne rozkvete do nevšedních krás, letní Postřekov zalitý sluncem od brzkého rána, nebo zbarvený podzimními barvami, zahalený šálem z mlhy, zmáčený s opadaným listím či zachumlaný pod sněhovou peřinkou. Je pořád jinak krásný. Příroda je pro nás velkou a nekonečnou učebnicí a inspirací.

Zařízení je typickou vesnickou školkou vystavěnou v 70. letech. Budova je dvoupatrová se dvěma třídami, na které navazuje herna a ložnice. V přízemí se nachází sluníčková třída, ložnice a šatny pro obě třídy. Je zde také provozní část – kuchyně, sklady, prádelna. Kuchyně slouží za běžných podmínek ( od r. 2003 ) pouze jako přípravna svačin a výdejna obědů, ty se dovážejí z místní školy ve várnicích. V současné době ( od září 2021 ) je zde umístěná kuchyně ( do doby výstavby nové budovy u ZŠ), která vaří pro obě zařízení.

V prvním patře je beránková třída a ložnice, kancelář vedoucí MŠ, dva malé kabinety, výdejní kuchyňka a strojovna výtahu pro přepravu jídel. Každé podlaží je vybavené umývárnami a toaletami pro děti i dospělé.

Budova je zabezpečena videotelefony, které jsou umístěny u vchodu do MŠ a vedou do obou tříd.

K mateřské škole je přilehlá velká zahrada nově vybavena zahradními prvky. Skýtá spoustu dalších možností využití a po její promyšlené úpravě v environmentálním stylu bude skutečnou přirozenou učebnicí přírody.

Dovolte, abychom Vám sdělili několik informací a zajímavostí o našem zařízení:

Naše MŠ má dvě smíšené třídy pro děti od 3 – 6 let, případně s odkladem školní docházky. Obě třídy spolu úzce spolupracují. Ve sluníčkové i beránkové třídě pracují čtyři zkušené kvalifikované učitelky, které si neustále rozšiřují svoje pedagogické vzdělání a využívají při práci nejnovějších metod. Spolu s nimi, v případě potřeby, spolupracuje asistentka pedagoga a chůva.

Hlavním cílem naší práce je, aby se u nás děti cítily spokojené a šťastné a úspěšně se zapojily do života ve skupině. Velký důraz klademe na vzájemnou empatii, spolupráci a pravidla  při společných, skupinových i individuálních činnostech. Na oplátku nabízíme respektování osobnosti dítěte a jeho další rozvoj.

Celý den probíhají v obou třídách nejrůznější aktivity rozvíjející děti v oblasti pohybové, jazykové, hudební, výtvarné a rozumové.

Kromě pravidelných činností bychom rády nabídly i další akce :

(pokud nám do školního roku nezasáhnou mimořádná opatření)

• divadelní představení v MŠ
  • slavnostní dny v MŠ – Mikulášská, Vánoce i Velikonoce
  • spolupráci s PPP v Domažlicích – vyšetření školní zralosti ve školce, schůzka pro rodiče k problematice i konzultace v jiných oblastech
  • spolupráci se ZUŠ Klenčí – koncerty
  • tvořivá a zážitková odpoledne pro děti s rodiči na různá témata
  • školkový minikarneval  ( s maskami, soutěžemi a hudbou )
  • návštěvy a spolupráce se základní školou
  • výlety do okolí – za poznáním i za zábavou
  • speciální akce pro předškoláky…

dnes, sobota 20. 4. 2024
neděle 21. 4. slabý déšť 8/-1 °C
pondělí 22. 4. slabý déšť 8/-3 °C
úterý 23. 4. slabý déšť 6/-2 °C

Duben hojný vodou - říjen vínem.

O svaté Anselmeně semeno do země.